Sayfalar

22 Haziran 2014 Pazar

İZLEDİM : Kabhi Kushi Kabhie Gham

Biz buna Bollywood filmlerine saran Ayşe'nin dramı diyoruz,3 saat'imi başka yerlerde geçiriyorum sanki.Kendimi buldum olum,atın beni Hindistan'lara ..
Neyse filme geçelim..
*Türkçe ismi : Sevinçte ve Kederde*
Rahul Yashvardhan ve Nandini'nin üvey çocuklarıdır. Okulunu bitirip geldiğinde kardeşi Rohan 9 yaşındadır. Rahul'un babası Hindistan'ın zenginlerinden birisidir. Oğlunu en yakın arkadaşının kızı Naina ile evlendirmek istemektedir fakat Rahul evlerinde dadılık yapan teyzelerinin yeğeni Anjali'ye aşık olur. Babası bu duruma karşı çıkar ve Rahul durumu söylemek üzere Anjali'nin yanına gittiğinde Anjali'nin babasının öldüğünü görür ve hemen o gün onunla evlenir. Bunu öğrenen Rahul'un babası onu evlatlıktan reddeder. Rahul İngiltere'ye bir daha dönmemek üzere gider. Bu arada Rohan 10 sene sonra okulunu bitirir ve büyükannelerinin yanına gider orada ağabeyinin üvey olduğunu ve durumu öğrenir ve bunun üzerine babası ile ağabeyini tekrar barıştırmak üzere harekete geçer.

Diyor vikipedi film hakkında.3 saat hatta sanırım 3,5 saat olması alışkın olmayanlar için fazla gelebilir.Ama her bollywood filmi gibi izledikçe kendi içine alan bir film.
Bollywood'un kral ve kraliçesinden harika bir film.#srkajol.Shahrunkh Khan & Kajol Devgan.


Ağlatan sahnelerinden biri .. Rahul üveybabasına artık üveylikten çıkmış gerçi... Babasına gidip evlendiği kadını söyler bizim meşhur soyunu zenginliğini korumak isteyen tipimiz çocugu reddeder ve giderler .. Ve Anjali : Rahul dur .. Babanın hayır duasını almadık dur !


Meşhur kimya,meşhur çekim,efsane bir arkadaşlık.Filmdeki bu performans için tık tık Mimikten kadın,her rolü kendi içinde yaşayan kraliçe .. Kajol.


Shahrukh Khan Kajol hakkında : Kajol her rolü kendisi yaşıyor,rol ağlıyorsa sahneden önce hüngür hüngür ağlıyor,gülüyorsa kahkahalarla kendi gülüyor.Buna bir son vermesi lazım.*gülüyor*


Diğer meşhur bir performans,dinlemekten bıkmayacağınız tarzda Yeah ladki hai Allah performansı için <<< tık. !

İlk film yazımı umarım beğenmişsinizdir,bunlar arşivden devamı gelecektir takipte kalın :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder